Tööinspektsioon tuletab meelde: teisipäev on töötervishoiu ja tööohutuse päev

28. aprillil tähistatakse juba 26. korda ülemaailmset töötervishoiu ja tööohutuse päeva. Sel puhul saadab Tööinspektsioon kõigile Eesti lasteaedadele õpetliku ja animeeritud tegelastega Napo DVD. Lõbusate, kuid olulise sisuga lühifilmide peategelane Napo ja tema sõbrad puutuvad erinevates situatsioonides kokku erinevate ohtudega ning õpivad neid ära tundma ja vältima.

Napo multikad on lihtsad ja kergesti jälgitavad ning peaksid lastele lisaks uutele teadmistele ka rõõmu valmistama.

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul on oluline, et arusaam ohtudest, nende märkamisest ja ennetamisest kujuneks juba maast madalast – ikka selleks, et meie lastest kasvaksid tublid kodanikud, tulevased lapsevanemad ja töötajad, hoolivad täiskasvanud – need, kes ei riski oma elu ja tervisega ning on eeskujuks ka teistele.

Käesoleval aastal on Tööinspektsiooni tähelepanu suunatud eelkõige nõustamise ja konsultatsiooniteenuste arendamisele. Alates märtsist on kõigil ettevõtetel võimalik tellida töökohale Tööinspektsiooni konsultant. Ühtlasi on võimalik külastada Tööinspektsiooni kontoreid üle terve Eesti. Aastal 2015 on juba avatud viis uut maakondlikku nõustamiskeskust ning käesoleva aasta jooksul on neid plaanis avada veel kümmekond.

Tööinspektsiooni kodulehel on kõigil võimalik tutvuda kümnete erinevate tasuta konsultatsiooniteenustega ning nii töösuhteid kui tööohutust käsitlevate abi- ja infomaterjalidega. Jätkub tööandjate infohommikute sari ning juba mais algab sügiseni kestev noore töötaja kampaania, tutvustamaks tööturule sisenejale kõike tööeluga seonduvat võimalikult kompaktselt ja efektiivselt.